SOLO V60
Lampa przepływowa SOLO

PROFESJONALNA LAMPA PRZEPŁYWOWA SOLO V60

SOLO V60 to profesjonalna lampa przepływowa wyposażona w dwa promienniki Philips T8 o mocy 30W każdy ( w sumie 60W ). Rodzaj zastosowanego promiennika jest najważniejszą cechą wszystkich lamp przepływowych. Podstawowym parametrem który świadczy o mocy lampy jest ilość emitowanego promieniowania UV-C, który niezwykle często jest pomijany przez producentów sterylizatorów powietrza. Zastosowane w lampie SOLO V60 promienniki T8 o mocy 30W cechują się najwyższą wydajnością w stosunku mocy pobieranej do emisji UV-C. Lampa emituje promieniowanie na poziomie 24W/100h. Dla porównania pojedynczy promiennik 2g11 o mocy 60W emituje 19W/100h. W związku z powyższym, pomimo tej samej mocy 60W, lampa SOLO V60 posiada o 26% większą emisję UV-C niż urządzenia zbudowane na bazie promienników 2g11. Kolejną ważną cechą promienników T8 jest ich długość – około 90 cm. Dzięki temu komora dezynfekcyjna jest prawie dwukrotnie dłuższa niż w urządzeniach z promiennikami 2g11 co sprawia że czas naświetlania, przy tej samej prędkości przepływu, jest dwukrotnie dłuższy. Lampa przepływowa SOLO zbudowana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu w komorze dezynfekcyjnej dochodzi do odbijania fali, co również w znacznym stopniu wpływa na poprawę parametrów dezynfekcji. Starannie dobrane parametry przepływu zapewniają skuteczność urządzenia. Elementy konstrukcyjne lampy produkowane są przy użyciu jednego z najlepszych laserów światłowodowych na świecie, co gwarantuje najwyższą powtarzalność w odwzorowaniu parametrów w każdym z egzemplarzy urządzenia. Lampy SOLO to energooszczędność i wydajność bez żadnych kompromisów.

lampa przepływowa cena

Lampa przepływowa Solo przeznaczona jest do utrzymywania stałej czystości mikrobiologicznej powietrza. Promieniowanie UV-C emitowane w komorze dezynfekcyjnej skutecznie niszczy drobnoustroje w tym wirusy, bakterie, grzyby oraz pleśnie. Emitowane fale wpływają na strukturę drobnoustrojów, dzięki czemu tracą one możliwość namnażania, a następnie umierają. Niezależne badanie lampy SOLO V60, mające na celu zasymulowanie pracy gabinetu lekarskiego wykazało, że lampa bezproblemowo utrzymuje czystość mikrobiologiczną powietrza, pomimo wejścia  i obecności pacjenta w gabinecie. SOLO V60 znajdzie zastosowanie we wszelkich pomieszczeniach, w których odbywa się ruch osób trzecich. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną urządzenie dedykowane jest do pomieszczeń o maksymalnej kubaturze nieprzekraczającej 65 m3.

Działanie lampy SOLO V60 opiera się na wymuszonym przez wentylator stałym przepływie powietrza, przez komorę ze stali nierdzewnej, w której znajdują się dwa profesjonalne promienniki Phillips TUV 30W T8. Promienniki Phillips TUV 30W T8 stanowią źródło promieniowania UVC o udowodnionych właściwościach dezynfekcyjnych. Zaciągane  do wnętrza lampy powietrze, dzięki unikalnej konstrukcji obudowy i odpowiednio obliczonym parametrom przepływu, podlega adekwatnie długiemu naświetlaniu, a następnie w postaci oczyszczonej zostaje wypchnięte na zewnątrz.

DANE TECHNICZNE:

– dwa promienniki TUV 30W T8, o łącznej mocy 60W

– promieniowanie UVC 24W/100h

– elektronika OSRAM Professional A2 BAT

– materiał lampy – stal nierdzewna

– żywotność promienników 9000 godzin

– zalecana do powierzchni o kubaturze do 70m3

– waga 13kg

– wymiary 127x19x13 cm, podstawa o średnicy 35 cm

– maksymalny pobór mocy 80W

 

Badanie skuteczności działania lampy SOLO V60 zostało przeprowadzone przez niezależną firmę zewnętrzną. Do tego celu zaimprowizowano pomieszczenie o powierzchni około 16m2 i kubaturze 43,79m3. Pomieszczenie pozbawione zostało wszelkiego umeblowania, w celu uniknięcia nieprawidłowości w stosunku do obliczonej i rzeczywistej kubatury. W rzeczywistości pomieszczenia uposażone posiadają mniejszą kubaturę niż wynikałoby to z wymiarów pomieszczenia. Budynek, w którym przeprowadzono badanie posiadał wentylację grawitacyjną. Przed rozpoczęciem pierwszego pomiaru pomieszczenie zostało posprzątane. Ze względu na nieznaną, początkową czystość mikrobiologiczną powietrza, powzięto decyzję o cyklicznym badaniu czystości na dystansie 24 godzin, następnie wykonaniu symulacji wizyty pacjenta.

Ostatni etap przeprowadzonego badania był kluczowy dla wykazania bezpieczeństwa pracy personelu w trakcie działania urządzenia.  Pomieszczenie poprzedzające nie było w żaden sposób przygotowywane. Pomiarów dokonywano w centralnym punkcie pomieszczenia oraz przy drzwiach wejściowych. Każdorazowo w celu pobrania próbek powietrza do pomieszczenia wchodził operator. Próbki zostały pobrane przed rozpoczęciem pracy lampy, następnie po czterech, ośmiu oraz dwudziestu czterech godzinach. Po ostatnim wyjściu operatora i upływie dwudziestu minut do pomieszczenia weszła jedna osoba wyposażona w zwykłą maseczkę jednorazową. „Pacjent” przebywał pomieszczeniu przez dziesięć minut, następnie wyszedł. Po kolejnych dwudziestu minutach do pomieszczenia ponownie wszedł operator celem pobrania próbki kontrolnej. Do badania czystości mikrobiologicznej powietrza użyto próbnika MicroBio z głowicą 220-otworową, wykorzystano podłoża agarowe. 

Jak pokazują powyższe wyniki, lampa SOLO V60, pomimo wejścia i obecności w pomieszczeniu osoby trzeciej, jest w stanie zapewnić bardzo wysoką czystość mikrobiologiczną powietrza, doskonale realizując cel, do którego została stworzona. 

Wirówki laboratoryjne

Milo jest nam powitać Państwa na naszej stronie. Nasza firma zajmuje się dystrybucją profesjonalnych medycznych wirówek laboratoryjnych.

Informacje

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio