Lampy przepływowe SOLO zostały stworzone do dezynfekcji i utrzymywania stałej, wysokiej czystości mikrobiologicznej powietrza w pomieszczeniach. Zbudowane wyłącznie z najwyższej jakości komponentów. Obudowy wykonano ze stali nierdzewnej, lakierowanej na biały połysk. Dzięki neutralnemu wyglądowi urządzenia wtapiają się w wystrój każdego pomieszczenia i nie przyciągają uwagi. Działanie lamp przepływowych SOLO opiera się na wymuszonym przez wentylator obiegu powietrza. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest do wnętrza komory dezynfekcyjnej w której dochodzi do dezaktywacji bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów, następnie oczyszczone wraca ponownie do pomieszczenia.
W lampach przepływowych SOLO zastosowano promienniki Philips typu T8 które cechuje najwyższa sprawność pomiędzy poborem mocy a emisją UVC. To właśnie promieniowanie UVC doprowadza do niszczenia wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Zanim podejmiecie Państwo decyzję o tym którą z dostępnych lamp na rynku wybrać zalecamy sprawdzić w jakiego rodzaju promienniki jest wyposażona i porównać moc emisji UVC z lampami SOLO. Emisja UVC to jeden z najważniejszych parametrów świadczący o skuteczności lampy. Poniższa tabela przedstawia niektóre rodzaje promienników dostępnych na rynku.
Lampy przepływowe SOLO zostały wyposażone w moduły sterowania dzięki którym można kontrolować lampę z każdego miejsca na świecie (opcja wymaga dostępu do Internetu). Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji dla systemu Android / iOS można w każdej chwili sprawdzić status działania urządzenia, uruchamiać i wyłączać lampę jednym kliknięciem w aplikacji czy też kontrolować licznik czasu pracy. Za pośrednictwem komputera PC, poprzez przeglądarkę internetową można grupować lampy, ustawiać zaawansowane harmonogram uruchomień, dzięki czemu lampy mogą włączać i wyłączać się w pełni autonomicznie bez potrzeby ingerencji operatora.
Badanie skuteczności działania lampy SOLO V60 zostało przeprowadzone przez niezależną firmę zewnętrzną. Do tego celu zaimprowizowano pomieszczenie o powierzchni około 16m2 i kubaturze 43,79m3. Pomieszczenie pozbawione zostało wszelkiego umeblowania, w celu uniknięcia nieprawidłowości w stosunku do obliczonej i rzeczywistej kubatury. W rzeczywistości pomieszczenia uposażone posiadają mniejszą kubaturę niż wynikałoby to z wymiarów pomieszczenia. Budynek, w którym przeprowadzono badanie posiadał wentylację grawitacyjną. Przed rozpoczęciem pierwszego pomiaru pomieszczenie zostało posprzątane. Ze względu na nieznaną, początkową czystość mikrobiologiczną powietrza, powzięto decyzję o cyklicznym badaniu czystości na dystansie 24 godzin, następnie wykonaniu symulacji wizyty pacjenta.
Ostatni etap przeprowadzonego badania był kluczowy dla wykazania bezpieczeństwa pracy personelu w trakcie działania urządzenia. Pomieszczenie poprzedzające nie było w żaden sposób przygotowywane. Pomiarów dokonywano w centralnym punkcie pomieszczenia oraz przy drzwiach wejściowych. Każdorazowo w celu pobrania próbek powietrza do pomieszczenia wchodził operator. Próbki zostały pobrane przed rozpoczęciem pracy lampy, następnie po czterech, ośmiu oraz dwudziestu czterech godzinach. Po ostatnim wyjściu operatora i upływie dwudziestu minut do pomieszczenia weszła jedna osoba wyposażona w zwykłą maseczkę jednorazową. „Pacjent” przebywał pomieszczeniu przez dziesięć minut, następnie wyszedł. Po kolejnych dwudziestu minutach do pomieszczenia ponownie wszedł operator celem pobrania próbki kontrolnej. Do badania czystości mikrobiologicznej powietrza użyto próbnika MicroBio z głowicą 220-otworową, wykorzystano podłoża agarowe.
Urządzenia produkowane są w Polsce i objęte 24 miesięczną gwarancją producenta. Parametry techniczne oferowanego modelu przedstawione zostały poniżej.
Milo jest nam powitać Państwa na naszej stronie. Nasza firma zajmuje się dystrybucją profesjonalnych medycznych wirówek laboratoryjnych.
Informacje